LEDOS visioon

Kõik me sõltume tehnoloogiast – kasutame elektroonikat suhtlemiseks, meelelahutuseks, meditsiinis ning mitmetes teistes eluvaldkondades. Meil kõigil on taskus nutitelefon, laual arvuti ja paljudel toimetab aias robotniiduk. Kui palju sa aga tegelikult tead, kuidas kõik need masinad töötavad ning millised ülesanded on süsteemi erinevatel osadel?

Tehnoloogia ülikiire arenguga tuleb kindlasti sammu pidada ning seejuures on oluline, et me mitte ainult ei oskaks seadmeid kasutada, vaid mõistaksime ka nende hingeelu nii, et suudaksime vajadusel leida vigu ja neid parandada. Me ei taha ju jõuda sinnamaani, kus elektripirni vahetamiseks tuleb kutsuda elektrik!

Kõigil õpilastel võiks olla võimalus õppida tundma erinevate seadmete toimimispõhimõtteid. Seda on hea õpetada elektroonikakonstruktorite abil robootikatundides. Konstruktoritega tegutsedes mõistavad õpilased, milliseid komponente on vaja, et elektrooniline seade toimiks nii nagu ette nähtud. Samuti omandavad õpilased ka lihtsad töövõtted, näiteks jootekolviga jootmise.

Inseneeria on huvitav!

Meie pakutavad elektroonika konstruktorid on mõeldud kasutamiseks füüsika ja tööõpetuse tundides. Need on praktilised ning õpilased õpivad nende abil kasutama mitmeid tööriistu. Samal ajal saavad nad ka teada, kuidas meie ümber olev igapäevane elektroonika töötab. Konstruktoritega tegutsemine annab õpilastele julgust ning tekitab huvi inseneeria vastu laiemalt.

Konstruktoritel on põhjalik ja lihtsalt mõistetav juhend, mis jaguneb viieks alljärgnevaks alamkategooriaks:

  • ülevaade ohutusnõuetest, mida on vaja jälgida seadmega töötades;
  • jootekolbi kasutamise õpetus;
  • juhend komponentide paigutusest konstruktoris ning nende funktsioonist;
  • konstruktori skeem;
  • juhend, kuidas leida ja parandada võimalikke vigu, kui konstruktor ei tööta.

Meie veebilehel on olemas blogi, kust saab ideid ja õpetusi konstruktorite edasiseks kasutamiseks. Konstruktoritele on võimalik valmistada ka korpusi, nt puidust, papist, metallist või printida endale sobiva kujuga 3D korpuse osa. Ideid võib leida taaskasutusest ja ehitada seadmele korpus hoopis mõnest vanast pakendist. Kujutlusvõimel ei ole siin piire!

Konstruktori kokkupanemine muudab kokkupanija arusaama tehnoloogiast. Õpilasel tekivad uued seosed ja mõistmine sellest, kuidas tehnoloogiaseadmed toimivad. Samuti suureneb julgus ja uudishimu ise millegi arendamisega alustada.

Senised kogemused on olnud inspireerivad

Meie poolt läbiviidud robootika õpitoad Mektorys ja teistes huviringides on muutnud õpilaste suhtumist muljetavaldaval viisil. Kõige meeldejäävamad kogemused on väärt kirjeldamist.

Pea igas grupis leidub mõni õpilane, kes kahtleb oma võimetes ja arvab, et ta polegi suuteline tehnoloogiaseadme hingeelu mõistma ning oma tööd edukalt lõpetama. Kardetakse kasutada tundmatuid töövahendeid ning mõnel noorel on hirm lausa pisara silma toonud. Alati on abi aga rahulikust selgitamisest ning asjadele samm-sammult lähenemisest. Tegelikult on lapsed ju uudishimulikud ning kui kogevad õnnestumist, saavad palju tegutsemisindu juurde. Selline eduelamus jääb pikaks ajaks meelde ning inspireerib edasi tegutsema. Väga võimalik, et just nii saab alguse mõne poisi või tüdruku soov saada inseneriks.

Meie õpitubades on pea alati osalenud ka mõni lapsevanem, kes meenutab heldimusega oma kooliaegseid konstruktorite kokkupanemise kogemusi. Need on jäänud pikkadeks aastateks meelde ning neid on nooremal põlvkonnal hea kuulata. Samuti soovivad väga paljud lapsevanemad, et nendegi lapsed saaksid konstruktoritega tegutsedes praktilise kogemuse võrra rikkamaks.

Robootika õpitoas koos tegutsemine õpetab ka muud kui vaid tehnoloogiaseadmeid. Need tunnid on tavapärasest koolitunnist erineva rutiiniga, siin valitseb meeskonnavaim, sest tegutsetakse ühiselt koos. Õpilased teevad meelsasti koostööd ning nende läbisaamine paraneb. Õpetaja koormus on väiksem kui tavalises koolitunnis. Konstruktori kallal koos pea murdmine lähendab õpilasi nii, et meeskonnatunne kandub ka teistesse tundidesse üle.

Konstruktorid kõige vajaminevaga leiate meie kodulehelt.

Latest Comments

Kommentaare ei ole.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi poodi