ledos.net

Automaatselt lülituvale öölambile korpuse valmistamine

Mida teha kui konstruktor on kokku joodetud ja töökorras?

Kokkupandud konstruktorile võib valmistada enda disainiga korpuse. Korpuse loomisega kasutad enda kujutlusvõimet ja lood isikupärase lahenduse.

ledos.net
Pilt 1 – Valmislahendus

Konstruktorile välist korpuse disaini välja mõeldes võid arvestada järgmiste asjaoludega: Komponente võib trükkplaadilt kaugemale viia kasutades selleks pikenduseks juhtmeid.

Näiteks võib fototakisti trükkplaadile pikemate juhtmetega ühendada, mis annab anduri paigaldamisele paindlikust. Andurit on võimalik viia näiteks trükkplaadi asukohast kaugemale, et tagada parem anduri positsioon. Teinekord on see vajalik kui tekib olukord, et näiteks trükkplaadile joodetud andur ei ulatu korpusest välja. Pikendamine teeb aga selle võimatuks.

LEDe võib samuti juhtmete abil kaugemasse positsiooni viia. Kasutama ei pea kõiki kolme LEDi, kui kasutada ühte LEDi töötab öölamp tunduvalt pikemalt, kuna üks LED tarbib vähem voolu kui kõik kolm kokku.

Samuti võib patareiühendusjuhtmete vahele panna eraldiseisva lüliti, selleks, et peatada öölambi automaatne sisse ja väljalülitumine. Kui lülitit ei ole võib lihtsalt patarei patareipesast lahti ühendada.

Juhtmete leidmisel võid olla loov, tihtipeale on meil kõigil sahtlites juhtmeid, mis ei leia kunagi rakendust, neid võib kasutada komponentide asukoha pikendamiseks.

öölamp
Pilt 2 – Automaatne öölamp – kokkujoodetult

Nüüd kui on olemas edasiseks tegevuseks plaan, tuleb asuda teostamise juurde.

Esmalt mõtle selle üle, kas sa soovid korpust valmistada käsitsi erinevaid materjale kasutades või kasutada selleks 3D printerit.

Viimasel juhul vajad enda korpusest 3D mudeleid. Selleks, et mudeleid saada tuleks kasutada laialtlevinud 3d modeleerimise tarkvara, millest tuntumad on SolidEdge, Solidworks, Fusion 360, SketchUp. Paljudel neist on olemas tasuta õpilasversioonid, kus saab edukalt enda disaini teostada ja hiljem mudelid STEP failiks konverteerida ja seejärel 3D printimisprogrammis failid printimiseks ette valmistada. Selleks võib kasutda näiteks PrusaSlicerit.

1.Lambi ümbris – Esimeseks kujundatavaks detailiks on lambiümbris, lähtuvalt sellest kujunevad ka korpuse teised osad.

Pilt 3 – Lambi ümbris

2.Karbi põhi – siia paigutatakse trükkplaat koos patareiga. Karbi võib kujundada ka selliselt, et trükkplaat jääb püstisesse asendisse. Karbi küljeava on jäetud fototakisti jaoks. Fototakisti peab jääma välisesse keskkonda, kui see sissepoole jätta ja väline valgus peale ei paista siis andur ei tööta.

Pilt 4 – Karbi põhi

3.Karbi kaas – mis on ühtlasi kaaneks ja samal ajal toestab tervet lambi ümbrist.

Pilt 5 – Karbi kaas

4.Tugipost – Ühendab lambi ümbrise ja kaane. Antud lahenduse puhul kinnitatakse kruvidega kaane külge.

Läbi tugiposti on viidud LEDi pikendusjuhtmed trükkplaadiküljest.

Pilt 6 – Tugipost

5. LEDi hoidja – Siia sisse paigutatakseüks LED diood. ANtud lahenduse puhul ei kasutata kahte ülejäänud LEDi.

Kasutatav lahendus vähendab tarbitavaenergia hulka. Läbi selle, et antud öölambile piisab ainult ühest LEDist ja üks LED on väiksema võimsusega kui kolm LEDi kokku.

Pilt 7 – LEDi hoidja

6.Nüüd kui detailid on kujundatud ja välja prinitud näeb lõpplahendus välja selline nagu kahel viimasel pildid.

ledos.net

Mõtle välja enda lahendus ja jaga seda kõigi teistega, et ka teised näeksid, mis sa välja mõelnud oled.

Uute ideede tekkimiseks ole avatud, kuula, uuri, vaatle, mõtle ja teosta.

Lahenduste leidmisel uuri enda ümbrust, leia erinevaid võimalusi, kuidas saad teha midagi veel paremat kui see näide. Kõige rohkem inspiratsiooni võid leida loodusest.

Loodusest võib leida nii eriskummalisi ja uskumatut kui sa vaid ette suudad kujutada. Ära unusta, et lihtsuses peitub lahendus.

Latest Comments

Kommentaare ei ole.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Ostukorv
    Sinu ostukorv on tühiTagasi poodi